Jak przesłać nam nagrania

Materiały do transkrypcji mogą być w rożnej postaci. Czasami zachodzi potrzeba zamienienia w tekst nagranego wywiadu, innym razem jest to same nagranie audio naszych notatek dźwiękowych lub po prostu praca napisana odręcznie. W zależności od rodzaju materiału, jego charakterystyce oraz Twoich preferencji możesz wysłać go nam w dogodny dla Ciebie sposób.

 

Jeśli jest to materiał cyfrowy w postaci filmu wideo, pliku audio lub zeskanowane notatki łatwo i szybko możesz go przesłać przez Internet. Możesz np. wysłać go przez pocztę e-mail na adres kontakt@transkrypcje-nagran.pl lub skorzystać z naszego Asystenta przesyłania plików na naszej stronie. Poczta elektroniczna e-mail ma jednak swoje ograniczenia i przesłanie większych plików może stanowić problem. Wówczas zalecamy skorzystania z naszego Asystenta przesyłania plików, który jest prosty w obsłudze i daje większe możliwości.

Asystent Ci pomoże

Za pomocą Asystenta przesyłania plików możesz w prosty sposób przesłać nam swoje cyfrowe materiały do transkrypcji. Wystarczy kilka kliknięć i wybrane materiały są wysyłane na nasz serwer bez zbędnych dodatkowych programów i konfiguracji. Wszystko co potrzebujesz to przeglądarka internetowa.

 

Asystent przesyłania plików

 

Jak korzystać z Asystenta przesyłania plików

 

 • Na stronie www.transkrypcji-nagran.pl kliknij Zaloguj się (link znajduje się w menu głównym po prawej stronie)
 • W odpowiednie pola wprowadź swój adres e-mail i hasło
  • Jeśli jeszcze nie posiadasz swojego hasła dostępu skontaktuj się z nami. W celu zapewnienia bezpieczeństwa każdy nasz klient otrzymuje indywidualny dostęp do swojego konta i Asystenta przesyłania plików
 • Kliknij Zaloguj
 • Po zalogowaniu się pojawi się Asystent przesyłania plików
 • Kliknij Dodaj pliki
 • W nowym okienku wybierz pliki do transkrypcji i kliknij Otwórz
 • Kliknij Wyślij materiały
 • Pojawi się pasek postępu przysyłania plików (w tym czasie nie należy zamykać tego okna przeglądarki)
 • Po zakończeniu możesz zamknąć przeglądarkę a plik jest już przegrany na nasz serwer

 

Rozmiar ma znaczenie

Wiele urządzeń rejestruje obraz i dźwięk w nieskompresowanych formatach. Pliki takie zazwyczaj zajmują dużo pamięci i długo się je przesyła przez Internet. Na szczęście są sposoby by znacznie obniżyć wagę takiego pliku i przesłać go o wiele szybciej. Ta metoda nazywa się przekonwertowaniem z formatu, który dużo zajmuje na format o mniejszych rozmiarach a równocześnie nadający się do transkrypcji i szybszego przesyłania przez Internet.

 

Cyfrowe kamery wideo często zapisują nagrania w formacie VOB. Jest to nisko skompresowany plik wideo (spotykany na płytach DVD, kompresja mpeg2). Dla potrzeb transkrypcji nie jest wymagana aż tak wysoka jakość obrazu. Warto przekonwertować taki plik na popularne formaty MP4 lub AVI. Będą one zajmować mniej miejsca pamięci oraz znacząco szybciej wysyłać się przez Internet.

 

Podobnie jest z plikami audio. Dyktafony lub inne urządzenia rejestrujące dźwięk przeważnie zapisują go w nieskompresowanym formacie WAV. Zapewnia to najlepszą jakość dźwięku bez żadnych strat. Pliki w takim formacie niestety zajmują bardzo dużo pamięci i długo przesyłają się przez Internet. Najlepszym rozwiązaniem jest ustawić w urządzeniu rejestrującym kompresję przy nagrywaniu, wówczas otrzymamy już gotowy skompresowany plik, który szybko można wysłać. Jeśli nasz dyktafon nie ma takiej funkcji można za pomocą programów komputerowych przekonwertować plik WAV na format MP3. Jest to popularny format, w którym zapisywany jest dźwięk skompresowany idealnie nadający się do przesyłania przez Internet.

 

Programy do konwersji formatów są proste i intuicyjne w obsłudze. Wiele programów tego typu można pobrać z Internetu i są one darmowe. Skontaktuj się z nami a chętnie doradzimy jaki program do konwersji będzie dla Ciebie najlepszy.